Plakalović 82. od 86 učesnika u sprintu, Karišik nije nastupila

DNEVNI AVAZ,

Reprezentativka BiH nije imala ispunjenu A normu u najkraćoj disciplini skijaškog trčanja

Autori: E.MASLO

Bosanskohercegovački skijaš trkač Mladen Plakalović zauzeo je jučer 82. mjestou sprintu slobodnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Veliki zaostatak Na start je izašlo 86 takmičara, aPlakalović, kojije nosio startni broj 85, utrku je završio u vremenu4:40,46 minuta. Bh. predstavnik je zaminutu, 12 sekundi i29 stotinki zaostao za Norvežaninom Ola Vigenom Hateštadom (Hattestad), koji je bio najbrži u kvalifikacijama (3:28,35), a kasnije je osvojio zlatnu medalju. Trideset takmičara iz .....

Članak dostupan pretplatnicima. Molimo Vas da se prijavite prvo.